top of page
Szanowni Uczestnicy Konferencji,
Pragniemy poinformować, że rozmiary posterów nie mogą przekraczać wymiarów: 60 x 80 cm.

KOMUNIKAT 3

 

1.     Rejestracja uczestników odbędzie się 6.09.2016 r. od godziny 15.00.

 2.     Prosimy o przygotowanie danych niezbędnych do wystawienia faktury za noclegi (dane adresowe wraz z NIP). Płatność może się odbywać gotówką lub kartą płatniczą, nie ma możliwości dokonywania przelewów bankowych.

 3.     Osoby, które przyjadą do Przeworska i nie mają możliwości dostania się do Sieniawy prosimy o informację dotyczącą godziny przyjazdu, w celu zorganizowania transportu.

 4.     Uprzejmie prosimy o przygotowanie posterów w wymiarach 60x80 cm.

 5.     Wszystkich Młodych Naukowców uczestniczących w panelu prosimy o przygotowanie prezentacji nie przekraczających 10 min.

KOMUNIKAT 1

 

Termin konferencji: 06.09. – 09.09.2016r.

Miejsce: Pałac Czartoryskich w Sieniawie (www.palacsieniawa.pl),

Organizator: Katedra Mikrobiologii UR w Krakowie

                            

KOSZT UDZIAŁU W KONFERENCJI

• Pracownicy: 750 zł

• Studenci oraz doktoranci: 650 zł

 

Opłata obejmuje: udział w konferencji, wyżywienie oraz koszty materiałów konferencyjnych.

Przewidziana jest sesja dla młodych naukowców oraz konkurs z nagrodami (szczegółowe informacje w komunikacie 2).

 

PUBLIKACJE

Propozycje czasopism, w których można opublikować prace konferencyjne:

  • Monografia – artykuły przeglądowe dotyczące historii badań nad mikrobiologią środowiskową

  • Ponadto planujemy publikacje w czasopismach zamieszczonych na liście A i B. Szczegółowe informacje zostaną zamieszczone w kolejnym komunikacie.

 

 

Przelew należy dokonać na konto:

27 1540 1115 2001 6010 8083 0001

Polskie Towarzystwo Inżynierii Ekologicznej Oddział Krakowski

al. Mickiewicza 21, 31-120 Kraków
 

W tytule przelewu prosimy o podanie nazwiska i imienia uczestnika wraz z dopiskiem Mikro2016.

Po dokonaniu wpłaty prosimy o wysłanie drogą mailową danych niezbędnych do wystawienia faktury.

 

TERMINY:

• Zgłoszenie uczestnictwa:

przedłużono do 15 maja 2016 r.

• Dokonanie opłaty konferencyjnej: 31.05.2016 r.

• Przysłanie jednostronicowych streszczeń przeznaczonych do druku w materiałach konferencyjnych: 15.05.2016 r.

• Prace przeznaczone do opublikowania w Monografii prosimy przesyłać w formie elektronicznej na adres: mikro2016@ur.krakow.pl lub dostarczyć najpóźniej na konferencję.

 

 

Noclegi dla uczestników Konferencji są przewidziane w kompleksie pałacowym w Sieniawie.

 

 

KOMUNIKAT 2

 

1. Uprzejmie informujemy, że w zakładce Zarejestruj się został zamieszczony link do formularza zgłoszeniowego. Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o dokonywanie zgłoszeń - oraz poinformowanie z kim Państwo chcecie być zakwaterowani i w jakim pokoju. O możliwości wyboru pokoju będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Pałac w Sieniawie dysponuje następującymi pokojami (podane ceny są wynegocjowanymi cenami orientacyjnymi):

2-os. Standard: 180 zł

3-os. Standard: 240 zł

2-os. Ekonomiczny: 140 zł

3-os. Ekonomiczny: 180 zł

4-os. Ekonomiczny; 220 zł

Apartament Carski Lux: 350 zł

 

2.  Po dokonaniu płatności prosimy o kontakt mailowy (mikro2016@ur.krakow.pl) celem wystawienia faktury. Faktury będą wystawiane na bieżąco i wysyłane na podany przez Państwa adres.

 

3.   Wzór streszczenia do Materiałów Konferencyjnych - kliknij link   (streszczenia prosimy przysłać drogą elektroniczną). Osobą odpowiedzialną za przyjmowanie streszczeń i publikacji w monografii jest dr inż. Jacek Grzyb rrgrzyb@cyf-kr.edu.pl    

 

 

PUBLIKACJE

Propozycje czasopism, w których można opublikować prace konferencyjne:

  • Monografia – artykuły przeglądowe dotyczące historii badań nad mikrobiologią środowiskową – osobą odpowiedzialną za przyjmowanie artykułów i udzielanie wszelkich informacji jest dr inż. Jacek Grzyb rrgrzyb@cyf-kr.edu.pl

  • Ponadto planujemy publikacje w czasopismach zamieszczonych na liście A i B.

 

  1. Ecological Chemistry and Engineering seria S (15 pkt.) – ilość artykułów, które może przyjąć czasopismo jest ograniczona, a druk rozłożony na 2 lata (2017 – 2018). Artykuły należy przygotować zgodnie z wymogami czasopisma i dostarczyć najpóźniej do dnia rozpoczęcia konferencji.

  2. Zeszyty Problemowe Postępów Nauk Rolniczych (13  pkt.) – ilość artykułów, które może przyjąć czasopismo jest ograniczona, chęć zamieszczenia artykułu w czasopiśmie wraz z jego tytułem prosimy przesyłać do dr hab. inż. Krzysztofa Frączka na adres: rrfracze@cyf-kr.edu.pl. Zamknięta lista tytułów i autorów zostanie przesłana redakcji czasopisma w celu ich akceptacji, po zatwierdzeniu publikacje należy składać drogą elektroniczną poprzez stronę internetową wydawnictwa do 15.06.2016, natomiast publikacje ukażą się w ostatnim kwartale 2016 r.

  3. Ecological Chemistry and Engineering seria A (11 pkt.) – ilość artykułów nieograniczona, a druk rozłożony na 2 lata (2017 – 2018). Artykuły należy przygotować zgodnie z wymogami czasopisma i dostarczyć najpóźniej do dnia rozpoczęcia konferencji.

  4. Woda – Środowisko – Obszary Wiejskie (10 pkt.) – wydruk w 2017 r. Chęć zamieszczenia artykułu w czasopiśmie wraz z jego tytułem prosimy przesyłać do dr hab. inż. Krzysztofa Frączka na adres: rrfracze@cyf-kr.edu.pl - DO DNIA ROZPOCZĘCIA KONFERENCJI. Zamknięta lista tytułów i autorów zostanie przesłana redakcji czasopisma w celu ich akceptacji, po zatwierdzeniu publikacje należy składać drogą elektroniczną poprzez stronę internetową wydawnictwa - DO KOŃCA WRZEŚNIA 2016 ROKU. Publikacje ukażą się w 2017 r.

 

Jeden uczestnik konferencji może zgłosić nie więcej niż jedną pracę. Koszty publikacji zgodne z cenami podanymi na stronach internetowych czasopism. Wszelkie pytania związane z publikacjami w w/w czasopismach prosimy kierować do dr hab. inż. Krzysztofa Frączka rrfracze@cyf-kr.edu.pl, natomiast dodatkowych informacji związanych z publikowaniem artykułów w monografii udziela dr inż. Jacek Grzyb rrgrzyb@cyf-kr.edu.pl

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE PREZENTACJI  MŁODYCH NAUKOWCÓW ZOSTANĄ ZAMIESZCZONE W NAJBLIŻSZYM CZASIE NA STRONIE INTERNETOWEJ KONFERENCJI  ORAZ PODANE W KOMUNIKACIE 3

 

 

KONTAKT I ADRES DO KORESPONDENCJI

Biuro Konferencji Naukowej

Dr inż. Agnieszka Galus – Barchan a.galus-barchan@ur.krakow.pl

Dr Iwona Paśmionka i.pasmionka@ur.krakow.pl

Katedra Mikrobiologii UR w Krakowie

Al. Mickiewicza 24/28, 30 – 059 Kraków

tel. 12 6624096, e-mail: mikro2016@ur.krakow.pl

 

 

WSKAZÓWKI DLA AUTORÓW PRAC DO MONOGRAFII

 

 

Tytuł [czcionka: Times New Roman, 12 pkt, pogrubiona, odstęp po: 6 pkt]

Imiona i nazwiska autorów [czcionka: Times New Roman, 12 pkt, kursywa, odstęp po: 6 pkt]

Afiliacja: nazwa uczelni (firmy), nazwa katedry (zakładu), e-mail, nr telefonu [czcionka: Times New Roman, 10 pkt, odstęp po: 6 pkt]

Tytuły rozdziałów [czcionka: Times New Roman, 12 pkt, pogrubiona, wyjustowanie lewostronne, pojedynczy odstęp między wierszami, odstępy przed i po: 12 pkt]

Tytuły podrozdziałów [czcionka: Times New Roman, 11 pkt, pogrubiona, wyjustowanie lewostronne, pojedynczy odstęp między wierszami, odstępy przed i po: 6 pkt]

Tekst pracy [czcionka: Times New Roman, 11 pkt, wyjustowanie lewostronne, pojedynczy odstęp między wierszami]

Słowa kluczowe: [czcionka: Times New Roman, 10 pkt, pogrubione, odstęp przed: 6 pkt]

 

Objętość tekstów

Objętość artykułu nie powinna przekraczać 10 stron w formacie A4.

 

Wyróżnienia tekstu

Wyróżnienia tekstu (podkreślenia, kursywę, druk rozstrzelony, pogrubienia) należy ograniczyć do minimum.

 

Jednostki miar

W publikacjach należy stosować jednostki zgodne z międzynarodowym układem jednostek miar SI.

 

Literatura

W wykazie literatury należy podawać wyłącznie pozycje, które były cytowane w tekście pracy.

Literaturę cytuje się w tekście w układzie: nazwisko autora – rok publikacji, w nawiasach kwadratowych, np. [Kowalski 1991], według Kowalskiego [1994]; przy 2 autorach: [Kowalski i Nowak 1999]; przy 3 lub większej liczbie autorów stosowany jest skrót „i in.” [Kowalski i in. 1997].

Jeśli w tekście w nawiasie autor powołuje się na kilka pozycji, powinien je ułożyć chronologicznie według lat wydania, np. [Kowalski 1989, Kowalski i Nowak 1991, Zalewski 2001].

W wypadku zamieszczania cytatu należy w powołaniu podać strony, np. [Kowalski 1992, s. 26]. W pracach przeglądowych można stosować układ numerowy, np. [1], [35].

W wypadku kilku prac tego samego autora kolejność wyznacza data wydania. Jeśli więcej niż jedna praca jest z tego samego roku, układa się je alfabetycznie według tytułów, a przy dacie dodaje litery (np. 2001 a, 2001 b).

Kolejność zapisu bibliograficznego artykułu: autor, rok wydania, tytuł pracy, nazwa czasopisma, numery tomu, zeszytu oraz pierwszej i ostatniej strony pracy. Tytuły czasopism powszechnie znanych należy pisać w skrócie, według obowiązujących zasad, mniej znanych – bez skrótów, z podaniem kraju wydania.

Cytowanie książek:  Nazwiska autorów, tytuł, po tytule należy podać wydawcę i miejsce wydania; przy pracach niepublikowanych – informacje o charakterze pracy (np. praca doktorska, ekspertyza, opracowanie), miejscu przechowywania, formie (np. maszynopis, mapa).

 

Tabele

Numeracja tabel (cyframi arabskimi) i tytuł powinny być umieszczone nad tabelą. Pozycje wymagające objaśnień w tekście tabeli należy zaznaczyć kolejną małą literą alfabetu lub gwiazdką w indeksie górnym. Przypisy i objaśnienia do tabel proszę zamieścić bezpośrednio pod tabelami. Jeśli tabela zawiera dane pochodzące z cudzej pracy, należy podać pod nią ich źródło.

 

Fotografie

Fotografie muszą mieć odpowiednią jakość. Minimalna rozdzielczość dla fotografii w wersji elektronicznej wynosi 300 dpi. Fotografie zaczerpnięte z Internetu, o niskiej rozdzielczości (72 dpi), nie nadają się do wykorzystania w druku. W wypadku zamieszczenia cudzych zdjęć obowiązkowo trzeba podać imię i nazwisko ich autora.

50 Jubileuszowa Konferencja Mikrobiologii Środowiskowej

MIKROORGANIZMY W OCHRONIE ŚRODOWISKA I BIOTECHNOLOGII

Kraków - Sieniawa 6 - 9 września 2016 roku

 

bottom of page